depresja

Jak skutecznie walczyć ze stresem?

Zaburzenia senności jest to bardzo szeroka grupa, obejmująca w zasadzie wszystkie negatywne objawy związane ze snem. Z jednej strony niebezpieczna jest bezsenność, czyli nierzadko zupełna niemożność zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie także może być groźne. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, odznaczająca się niespodziewanymi napadami senności i zasypianiem w nieoczekiwanych momentach i miejscach. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem podczas snu i jest o tyle groźne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.

terapia dla par
Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Psychoterapia par, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla pary ludzi. W przeważającej liczbie są to małżeństwa lub związki partnerskie. Jest wtedy do czynienia z tak zwaną terapią małżeńską. Terapia par to nie tylko, jak mogłoby się wydawać, terapia skierowana do ludzi w związku. Czynnikiem, który jjest decydujący, nie jest poziom zażyłości pomiędzy danymi osobami, a raczej chęć rozpoczęcia terapii. Celem ogólnym psychoterapii par jest analizowanie stosunków łączących dwojga ludzi wraz z usiłowaniem usunięcia ewentualnych konfliktów. Na terapię taką może się więc udać również para przyjaciół czy krewnych, o ile tylko jest taka potrzeba. Terapia małżeńska charakteryzuje się tym, że koncentruje się na właściwych dla par małżeńskich kłopotach, do jakich należą na przykład problemy na tle seksualnym, różnego rodzaju konflikty czy nuda (więcej tu).

depresja
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Żyjemy pod wielką presją. W pracy ciągle jesteśmy strofowani przez szefa. Wyczuwamy też nad sobą złowrogi oddech (jonizator powietrza) konkurencji. W życiu na co dzień problemów dostarczają nam dzieci. Ciągle jesteśmy niezadowoleni. Taki styl życia nierzadko bywa przyczyną poważnych schorzeń na tle psychicznym, choć nikt nie chce się do tego przyznać. Musi się stać coś wyjątkowo strasznego, żebyśmy z nieprzymuszonej woli odwiedzili gabinet psychoterapii Wrocław.

Generalnie leczenie zaburzeń depresyjnych występuje w dwóch rodzajach. W przypadkach zaawansowanych i teudnych potrzebna jest pomoc psychiatry w postaci leczenia farmakologicznego. W stadiach wcześniejszych jednak często wystarczająca okazuje się psychoterapia.

Masz ochotę pogłębić swoją znajomość rzeczy z tego zakresu? Z taką ideą opracowaliśmy następny post na nowej witrynie – istotna treść (www.wellclinic.pl/zamykanie-naczynek/) oczekuje tam na Ciebie.

Opiera się ona przede wszystkim na regularnym kontakcie chorego z terapeutą. Może mieć charakter krótko- lub długoterminowy, w zależności od zapotrzebowania i rodzaju zjawiska. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „psychoterapeuta Kraków” można otrzymać informacje także dotyczące zwalczania depresji poprzez psychoterapię – więcej info.