Melancholia czy depresja sezonowa?

Za oknem szaro i ponuro… Nadchodzi jesień. Chmury przykrywają niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – wmawiamy sobie. Wspominamy, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej robimy się senni i zmęczeni. Irytuje nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli nie pozwalają normalnie funkcjonować. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.

Czytaj dalej Melancholia czy depresja sezonowa?

Terapia światłem oraz jej atuty

W ostatnim czasie nadzwyczaj lubiane stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy odpowiedniego typu światła, które posiada właściwości lecznicze i dużo większe natężenie aniżeli zwyczajne lampki. Pomaga w leczeniu depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie w okresie zimy. Niedobór światła może przyczynić się np. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją a także zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.

Czytaj dalej Terapia światłem oraz jej atuty

W jaki sposób używać lampy do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeżeli nęka nas bezustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania nastroju, zbytnia senność, przygnębienie i brak motywacji, prawdopodobnie my również mamy depresję sezonową powiązaną z niedoborem światła dziennego. W takim przypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i zacząć seanse, by szybko powrócić do dobrej formy.

Czytaj dalej W jaki sposób używać lampy do fototerapii?

Czym jest tak bardzo popularna fototerapia?

Wśród dostępnych oraz możliwych do nabycia dzisiaj akcesoriów specjalistycznych, takich jak lampa do fototerapii, znaleźć możemy odpowiadające nam całkowicie opcje. Rewelacyjne możliwości, jakie zapewnić może sprawdzony oraz polecany przez tak wielu na rynku sprzęt, jak również niskie ceny to inwestycja doskonała. Tylko dopracowane stuprocentowo propozycje daje do dyspozycji klientom producent, z tego też powodu bez obaw można przebierać wśród ofert.

Czytaj dalej Czym jest tak bardzo popularna fototerapia?

Nieinwazyjne drogi pomocy przy depresji

W dzisiejszych czasach obserwuje się nadzwyczajny wręcz skok poziomu medycyny. Leczenie nawet ciężkich przypadków staje się standardem, dlatego lampa do fototerapii okazuje się rozwiązaniem innowacyjnym, acz codziennym. Sposoby radzenia sobie z problemami natury psychicznej są niesamowicie różnorodne. Ze szczególną korzyścią dla osoby cierpiącej jest zdanie się na diagnozę fachowca, który pomoże dobrać właściwą metodę postępowania. Metod rozwiązywania problemów tego typu jest wiele, ale szczególnie polecane są te nieinwazyjne.

Czytaj dalej Nieinwazyjne drogi pomocy przy depresji

Metody na to, aby uchować nasze zdrowie na odpowiednim poziomie

Zachowanie naszego zdrowia w niezmiernie dobrym stanie to z pewnością priorytet znacznej części naszego społeczeństwa. Praktyka bezsprzecznie pokazuje nam, że w szeregu przypadków szukamy nadzwyczaj innowacyjnych sposób, dzięki którym nasze zdrowie bez wątpienia będzie zachowane w właściwym stanie.

Czytaj dalej Metody na to, aby uchować nasze zdrowie na odpowiednim poziomie

Światłoterapia – cudowny sposób na polepszenie samopoczucia

Światłoterapia przede wszystkim polecana jest osobom, które doceniają zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Terapia światłem o dużej intensywności jest skuteczną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. W dodatku pozwala pozbyć się uczucia napięcia wywołanego stresem!

Czytaj dalej Światłoterapia – cudowny sposób na polepszenie samopoczucia

Jak leczyć depresję sezonową?

Niepokój, smutek, zmniejszenie aktywności. Z całą pewnością snujesz rozważania, czy dotknęła Cię depresja. Zrób w związku z tym krok we właściwą stronę i zobacz w czym rzecz. Na początek możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w internecie. Wypełnienie testu pochłania jedynie kilka chwil, po których stwierdzisz czy w rzeczy samej chorujesz na depresję, a jeśli nawet, to na jakim etapie choroby się znajdujesz.

Czytaj dalej Jak leczyć depresję sezonową?