Maluszek w aucie – jak wybrać fotelik samochodowy?

Fotelik podróżny – niezbędna ochrona dla Twojego dziecka

Rodzina, chcąc podróżować wozem powinna zainwestować w fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Zapewnia bezpieczeństwa dziecka i oprócz tego zwiększa komfort podróżowania. Zalecenie to regulują normy prawne – każde dziecko do 12 roku życia powinno być wyposażone w specjalny fotelik samochodowy przystosowany do wagi i wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym czynnikiem jest także nakaz zakupu fotelika dla pociech, których wzrost nie przekracza 150 cm. Za niedostosowanie się do rodzicom grożą kary i mandaty.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany wątek? Zapewne tak – przejdź po tym linku (http://transcomp.pl/) oraz odszukaj informacje tutaj.

Każdy fotelik okazuje się być zróżnicowany, należy tak go dobierać by maluchowi było podobnie jak nam wygodnie w trakcie jazdy wozem, ma wpływ dodatkowo na komfort podróżowania samochodem.

Dla najmłodszych pociech zdecydowanie dobrze dostosowanym modelem jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg (zobacz na stronie), Dziecko znajduje się w pozycji w pół leżącej, a model ten możemy użytkować nie tylko w samochodzie, a także poza nim, między innymi przenosząc śpiące dziecko z mieszkania do auta. Ma on możliwość udźwignąć aż do 13 kg.

Sporo modeli posiada opcję regulowania podnóżka i oparcia, co sprawia, że mamy możliwość dopasować ułożenie w zależności od potrzeby, nie zakłócając snu pociechy. Fotelik Max-Way 9-25kg został stworzony z myślą o dzieciach do około 6 roku życia. Jego zaletą jest opcja zainstalowania w mniejszych autach, ponieważ zajmuje stosunkowo mało miejsca.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar/czesci-szorowarek-techkar/waz-ssacy-szorowarki,2,6035) a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Zaletą są również pasy bezpieczeństwa, które nie tylko chronią dziecko podczas podróży autem, ale również podwyższają jego komfort. W układ wspaniale zabezpieczających pasów wyposażony został również fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg, Charakteryzuje się on dużą lekkością oraz łatwością przy przenoszeniu, gdyż posiada uchwyt w zagłówku , przy czym posiada wagę tylko 8 kg. Dla nieco większych pociech proponujemy fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg, zapewniający jeszcze większe zabezpieczenie z uwagi na dodatkowe mocowania na na poziomie główki i ramion. Dzięki nim w przypadku groźnej sytuacji możemy być pewni, że nasza pociecha jest chroniona na najwyższym poziomie.