Fotelik samochodowy dla dzieci

Fotelik dla dziecka, jaką kategorię wagową wybrać

Każdy z nas jest świadom, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Szczególnie gdy myślimy o naszych Największych Skarbach. Niemniej jednak mimo wszelkiej wiedzy, którą posiadamy, zdarza się, iż rodzice popełniają podstawowe błędy. Kierują się ceną, odkupują ”przechodzone” foteliki od obcych ludzi lub na serwisach aukcyjnych, a przy tym nie kontrolują atestów.

foteliki 15 - 36 kg
To prawda, wybór dobrego fotelika do łatwych nie należy.

Interesujesz się tym tematem? Czytaj zatem dalej ładowarka samochodów elektrycznych o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Należy więc starannie podejść do zagadnienia i po dłuższym zastanowieniu się zaopatrzyć się w odpowiedni model, który zagwarantuje maluchowi bezpieczeństwo.

Przede wszystkim, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od renomowanego producenta, który posiada wszystkie wymogi i certyfikaty.
Dużo rzeczy dla dziecka można kupić z tzw.

Czy przeczytane tutaj informacje są atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która także niewątpliwie będzie nęcąca.

„drugiej ręki”. Lecz jeżeli chodzi o fotelik samochodowy koniecznie kupmy nieużywany, albowiem chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Decydując się na używany w komisie, czy na bazarze nigdy nie mamy pewności czy nie uczestniczył on w przykrym zdarzeniu lub – nawet gdy wizualnie prezentuje się nieźle – czy nie ma uszkodzeń w środku. Po za tym, że względu na starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie pochwalają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od chwili zejścia z taśmy produkcyjnej.

Zanim wybierzemy fotelik, poznajmy kategorie, uwzględniając wagę dziecka. Foteliki 0 – 25 kg, mocowane przodem i tyłem do kierunku jazdy przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Następna kategoria wagowa to foteliki 9 – 36 kg (zobacz tutaj: ) oraz foteliki samochodowe 15 – 36 kg.

Najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, pod warunkiem, że jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa umożliwiający jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko jest oddalone od boków auta w razie zderzenia z prawą lub lewą stroną. Zasadniczo montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Podążając drogą jednopasmową dziecko jest obok pobocza, nie przy osi jezdni, toteż zmniejsza się prawdopodobieństwo uderzenia, poza tym nie trzeba przy wysiadaniu operować fotelikiem od strony ulicy. NIE WOLNO montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną – w razie wypadku grozi to utratą życia dziecka, pamiętajmy tym!