styl

Dotarcie do rzetelnej pomocy dla osób uzależnionych nie tylko od alkoholu

Problem różnorodnych uzależnień od lat dotyka tysięcy osób. Ich liczba rok rocznie rośnie. Alkoholizm nie jest typem problemu, który odnosi się jedynie do osób branych za „margines” społeczny.

styl
Autor: Seluryar
Źródło: http://www.flickr.com
Paradoksalnie wśród uzależnionych coraz częściej znajdują się ludzie młodzi, z pełnym wykształceniem, stabilną pracą oraz wysokimi zarobkami. Ośrodek leczenia uzależnień to sort placówki, coraz częściej pojawiającej w przestrzeni krajowej. Statystyki potwierdzają, że odsetek uzależnionych jak i nadużywających alkoholu, rośnie, w efekcie ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem po prostu potrzebnym. Alkoholizm jest w dalszym ciągu problemem nadrzędnym – z faktu, że alkohol jest ogólnodostępny. Rządowe inicjatywy pomocowe dla uzależnionych odnoszą wymierny skutek. Przeważnie trzeba chorego – bo tym jest właśnie osoba uzależniona wręcz zmusić do otrzymania z pomocy, ponieważ podczas długotrwałego wrośnięcia w uzależnienie każda próba okazania pomocy będzie traktowana jako personalny atak. Ośrodek leczenia uzależnień nierzadko jest bagatelizowany w swoim działaniu, ponieważ osoby bliskie wstydzą się o pomoc zwrócić – jest to chybione myślenie, w rezultacie, którego wyrządzamy znaczniejszą szkodę jednocześnie sobie jak i osobie uzależnionej.
relaks w altance
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie alkoholizmu to proces, który jest zdolny trwać w czasie – nieraz na wiele miesięcy, a nawet i całe życie. Choroba alkoholowa jest wyleczalna, chociaż wymaga od wszystkich zaangażowanych stron sporych poświęceń.

Nie obawiajmy się zwracać o specjalistyczną pomoc – ludzie, którzy pracują w placówkach odwykowych są tam po to by pomoc, a nie oceniać moralnie.

Czy ten post zaintrygował Cię tak bardzo, że chcesz więcej? Więc po nowe informacje zapraszamy do poniższego linku. Tam czeka ciekawy news.

Leczenie alkoholizmu chociaż trudne, jest do przezwyciężenia – nie upadajmy na duchu już na starcie, z powodu chybionej dumy.