W jaki sposób wartościowo zaplanować czas naszym dzieciom?

Duża część z nas doskonale wie, że zorganizowanie wolnego czasu na dobrych rozrywkach jest zadaniem obiektywnie trudnym. Jako dorośli niejednokrotnie nie posiadamy atrakcyjnych pomysłów, w jaki sposób możemy tego dokonać. Trudność pojawia się również, jeżeli chodzi o zagwarantowanie rozrywek naszym pociechom.

Czytaj dalej W jaki sposób wartościowo zaplanować czas naszym dzieciom?

Bezpieczeństwo twojego malucha w trakcie jazdy

Gdy jedziemy samochodem najważniejsze jest bezpieczeństwo. Pełnoletni powinni, z pewnością zakładać pasy, a dzieci muszą mieć odpowiednio dobrane siedziska.
Dziś znajdziemy mnóstwo propozycji pewnych fotelików, lecz, jak się nie pogubić?
badania bezpieczeństwa, pokazują, iż wzorowe foteliki dla najmłodszych, to te, które są dostosowane do ich wzrostu, wagi i wieku.

Czytaj dalej Bezpieczeństwo twojego malucha w trakcie jazdy

Bielizna dla dziecka

Rodzice małej córeczki, najczęściej mamusia, dziś czy jutro staną w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamo, tatusiu, ja już chcę być dorosłą”. Zwykle taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w powyższym przypadku stają przed wyborem co uczynić, żeby ich Karolinka poczuła się troszeczkę doroślej. Pewnie mamę w tym momencie z jednej strony ściska wzruszenie za gardło, a jednocześnie troszkę bawią tak kategoryczne słowa u tak niedużej dziewczynki. Na pewno jednym z pomysłów w zasobie rodzica jest zlecenie córce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotąd wykonywała mama czy tatuś.

Czytaj dalej Bielizna dla dziecka

Niesamowita zabawa blisko domu, czyli jakim sposobem zadbać o czas wolny swojego maluszka?

Dzieciństwo kojarzy nam się przede wszystkim z beztroską oraz świetną zabawą. Nadal pamiętamy, długie godziny spędzone poza domem. Pragniemy, by nasze dzieci także miały dużo radosnych wspomnień. Wystarczy, że odpowiednio urządzimy nasz przydomowy ogródek.

Czytaj dalej Niesamowita zabawa blisko domu, czyli jakim sposobem zadbać o czas wolny swojego maluszka?