images

Dopasuj styl do sylwetki – moda dla mężczyzn

Moda to, wbrew powszechnej opinii, hobby nie tylko kobiet. Także panowie zwracają olbrzymią uwagę na to, co na siebie wkładają. Stąd też w poczytnych czasopismach oraz w sieci można znaleźć co raz więcej wskazówek, które pomagają mężczyznom rozpoznać typy sylwetek męskich i wybrać najlepszy ubiór.

Rozpoznanie własnego rodzaju figury jest właściwie przepustką do sukcesu. Jeśli poznamy własne dobre strony i wady, będziemy w stanie skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeśli ciężko jest samodzielnie rozpoznać własny typ figury, powinniśmy poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeżeli boimy się reakcji kolegów na nasz problem, można oddać się w ręce swojej najdroższej. W ostateczności, możemy udać się do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dobierze również odpowiednie barwy do naszej karnacji.

Rodzaje sylwetek męskich są prawie takie same jak kobiece. Mamy tutaj tak samo typ A, jak i „jabłuszko”, a więc panowie z większym brzuszkiem. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u kobiet i „trójkąt”, a więc ideał, do którego dążą panowie. Jest to sylwetka doskonała. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, żadnego wystającego brzuszka. I właśnie panowie o takiej figurze mają łatwo. Są w stanie dowolnie bawić się modą. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt szerokie ciuchy, które zakryją ich cudowną sylwetkę.

Pozostali mężczyźni muszą się skupić na tym, aby ukryć swoje mankamenty i pokazać zalety. W najgorszej sytuacji są zapewne mężczyźni o sylwetce ”jabłuszka”. Są to już panowie z nadwagą, stąd też należy odpowiednio wybierać strój, by jeszcze bardziej nie poszerzyć figury. Dopasowana jeansowa kurtka będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko uważać na wszelkie dodatki i jasne kolory. Zasada jest zawsze taka sama, że te obszary ciała, z którymi mamy problem, tuszujemy ciemnymi, jednolitymi materiałami, bez żadnych upiększeń.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem drukowanie na tkaninach znajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Z kolei, „ołówek” musi unikać ciemnych odcieni jak ognia, ponieważ wyszczuplają one dodatkowo jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna powinien postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz ubrania w jasnych kolorach (ta strona).