jesień

Depresja? Głowa do góry!

Nie czarujmy się – nasza ojczyzna jest piękna, ale jej warunki pogodowe już o wiele mniej. Chłodna pora ciągnie się od końca września do pierwszych dni kwietnia, co jest deprymujące dla mieszkańców. Deficyt Słońca sprawia, że każdy z nas czuje silny spadek nastroju. Słońce bowiem jest konieczne do efektywnego działania naszego organizmu – jego deficyt posiada niekorzystny wpływ na hormony. W Polsce widzimy to w znacznej skali, ale o wiele gorzej mają mieszkańcy państw skandynawskich. Badania wskazują, że w tych krajach jest duży procent samobójstw, które mają swoją przyczynę w stanach depresyjnych.

jesień
Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z zimnymi miesiącami jest związana depresja jesienna, która jest potężnym obniżeniem dobrego nastroju w czasie ciemnych dni. Wiele osób ignoruje symptomy takiej choroby, uważając ją za coś błahego. Jest jednak na odwrót – depresja sezonowa może wywoływać wiele okropnych konsekwencji. Depresja może sprawić obniżenie efektywności pracy, zaburzenia w kontaktach z ukochanymi oraz myśli samobójcze.

Wejdź na zamieszczony tu (https://www.zdrowie-legionowo.pl/pediatra/) odsyłacz kierujący do analogicznego opracowania – ono bez dwóch zdań też okaże się dla Ciebie ekscytujące!

Jak prowadzić walkę z takim schorzeniem? Wyśmienitym rozwiązaniem jest lampa antydepresyjna. Tego rodzaju sprzęt gwarantuje światło zbliżone do naturalnego światła Słońca. Lampę antydepresyjną można zdobyć i zamontować w pomieszczeniu bądź od czasu do czasu uczęszczać do gabinetów, które posiadają w ofercie sesje kuracyjne z takim światłem. O ile więc odczuwasz, że coraz ciężej wstaje ci się z łóżka, humor jest słaby i nie posiadasz chęci na wiele rzeczy, musisz przemyśleć nabycie takiej lampy. Warto również przejść się do apteki i nabyć parę wartościowych preparatów, takich jak witamina D. O ile twoja depresja sezonowa przeistacza się w długie załamanie nastroju, musisz koniecznie wybrać się po radę do psychiatry. W takich wypadkach konieczne jest kurowanie się mocnymi lekami oraz zapisanie się na pogłębioną terapię psychologiczną – czytaj to.