W jakich mało przyjemnych i nerwowych okolicznościach jesteśmy zmuszeni zarejestrować się u dentysty

Tytuł tego reportażu nie jest przypadkowy. Do stomatologa udajemy się zazwyczaj wtedy, gdy wizyty nie da się w jakikolwiek sposób uniknąć. Bądź co bądź, najczęściej jesteśmy zmuszeni do tego, aby usadowić się w fotelu dentystycznym, bo na coroczną kontrolę mało kto da się przekonać. Wybrani mężczyźni już przed drzwiami gabinetu przekonują, że nic im nie dokucza, chociaż opuchnięty policzek wcale tej tezy nie potwierdza. Nasz lęk przed borowaniem i usuwaniem zębów jest nierzadko nieuzasadniony, co nie zmienia faktu, że wizytę planujemy z dnia na dzień.

Czytaj dalej W jakich mało przyjemnych i nerwowych okolicznościach jesteśmy zmuszeni zarejestrować się u dentysty

Profesjonalne doradztwo stomatologiczne

Co zrobić by nasze uzębienie było niczym uśmiech gwiazd filmowych? Domowe sposoby na wybielenie zębów mogą zepsuć szkliwo i prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Po pierwsze musimy pójść do dentysty i doprowadzić do przyzwoitego stanu nasze zęby, żeby następnie móc pomyśleć o kolorycie zębów. Profesjonalne porady lekarza są jedyną słuszną opcją, gdy chcemy sprawić by nasze zęby stały się zdrowe i dobrze się prezentowały.

Czytaj dalej Profesjonalne doradztwo stomatologiczne

W jaki sposób odpowiednio dbać o uzębienie

Częste mycie zębów, płukanie jamy ustnej, nitkowanie zębów i normalne odwiedziny u stomatologa, to kilka praw, którymi winien kierować się ktokolwiek, kto pragnie posiadać ładny uśmiech. Okazuje się tymczasem, iż własne nawyki połączone z czystością i zdrowiem jamy ustnej pozostawiają dużo do życzenia.

Czytaj dalej W jaki sposób odpowiednio dbać o uzębienie

Usługi dentystyczne dla wszystkich

Zęby posiada każdy, jednak również i nikt nie potrafi zabezpieczyć się przed kłopotami z nimi związanymi. Razem z wiekiem dziąsła i same zęby stają się słabsze i ulegają poważnym uszkodzeniom, a w finalnie – wypadają, w związku z czym coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania poniekąd komfortowe i umożliwiające normalne życie i cieszenie się wspaniałymi zębami przez długie lata.

Czytaj dalej Usługi dentystyczne dla wszystkich

Królestwo licówek, aparatów ortodontycznych…

Prawie wszyscy marzyliśmy o tym żeby mieć piękny uśmiech jak z reklamy. Jednak te piękne uśmiechy to często wpływ ortodonty, a nie pasty do zębów. Postaci występujące w reklamach najczęściej mają licówki kraków. Licówki to płytki, które są w specjalny sposób umieszczane na zębach.

Czytaj dalej Królestwo licówek, aparatów ortodontycznych…

Usługi stomatologiczne dla osób w różnym wieku

Z usług stomatologicznych korzystają ludzie w każdym wieku. Ortodonta wołomin zajmuje się leczeniem wad zgryzu głównie u dzieci, gdyż u młodych pacjentów zazwyczaj takie wady się wykrywa i można im na tym etapie skutecznie zaradzić.
kadr - skóra
Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com

Czytaj dalej Usługi stomatologiczne dla osób w różnym wieku

Profesjonalne doradztwo stomatologiczne

Co zrobić żeby nasze zęby były niczym uśmiech gwiazd filmowych? Domowe pomysły na oczyszczenie zębów mogą zepsuć szkliwo i prowadzić do innych nieprzyjemnych konsekwencji. Po pierwsze musimy pójść do dentysty i doprowadzić do przyzwoitego stanu nasze zęby, żeby następnie móc pomyśleć o kolorycie zębów. Profesjonalne porady dentystyczne są jedyną słuszną opcją, gdy chcemy sprawić by nasze zęby stały się zdrowe i dobrze wyglądały.

Czytaj dalej Profesjonalne doradztwo stomatologiczne

Branża stomatologiczna

Im szybciej zostanie dostrzeżony problem zdrowotny tym lepiej. Nie tylko biorąc pod uwagę choroby zębowe, lecz przy każdych innych nieprawidłowościach należy podjąć pewne kroki od samego początku. Stosowane na szeroką skalę implanty stomatologiczne mogą szybko pomóc w rozmaitych problemach dzięki nowym technikom zastosowanym do ich wykonywania.

Czytaj dalej Branża stomatologiczna

W którym momencie warto rozpocząć leczenie u ortodonty?

Mimo powszechnej ocenie ortodoncja nie jest to dziedzina, która zajmuje się tylko i wyłącznie naprostowywaniem zębów, lecz też badaniem narządu żucia u nieletnich podczas jego rozrostu, dodatkowo ortodoncja to zapobieganie czynnościowym i morfologicznym schorzeniom narządu żucia.
technika

Czytaj dalej W którym momencie warto rozpocząć leczenie u ortodonty?

Dlaczego powinno się systematycznie chodzić do dentysty, jakie to ma znaczenie dla naszego uzębienia.

Nasza cywilizacja nie jest niestety zbyt łaskawa dla uzębienia. Ogromne ilości cukrów i niepilnowanie higieny jamy ustnej sprawiają, że większość osób zaczyna mieć jakieś problemy z próchnicą. Szczególnie u dzieci może to być dużym problemem, bo ubytki powstałe w młodym wieku będą ciążyć przez resztę życia, przy niedopilnowaniu prowadząc nawet do powypadania zębów.

Czytaj dalej Dlaczego powinno się systematycznie chodzić do dentysty, jakie to ma znaczenie dla naszego uzębienia.