Zimowe odwodnienie? To możliwe!

Czysta woda zdrowia doda.

Woda jest niezbędnym czynnikiem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jak doskonale wiemy, nasz organizm składa się w 70% z wody – bez niej nie da rady egzystować. Bez żarcia człowiek może przeżyć nawet 2 miesiące, bez płynów w klimacie umiarkowanym jedynie 7 dni. Już po upływie dwudziestu czterech godzin brak wody negatywnie wpływa na organizm. Niemniej jednak jej nadmiar jest też niebezpieczny.

Na przykład wypicie ponad 5 litrów wody w czasie kilku godzin może przyczynić się do zgonu. Żeby woda – zerknij: – sól do stacji uzdatniania wody – nadawała się do picia to oprócz tego, że musi być czysta, czyli nie może posiadać jakichkolwiek zanieczyszczeń zarówno organicznych jak i nieorganicznych, to musi mieć odpowiednią ilość soli mineralnych.
czysta woda
Autor: Niyati Bane
Źródło: http://www.flickr.com

Woda alkaliczna jest wodą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Jest ona w dużej mierze lepsza od wód mineralnych niejednokrotnie przedstawianych w telewizji. Jej pH powinno wynosić choć 7,4. Aczkolwiek idealna dla nas jest ta, której pH wynosi powyżej 9. Do zadań takiej wody (link do strony) należy między innymi neutralizowanie i usuwanie trucizn. Dzięki usunięciu kwaśnych substancji z organizmu nasza równowaga kwasowo-zasadowa zostanie przywrócona. W wodzie alkalicznej jest podwyższona ilość tlenu, dlatego też nasz organizmu otrzymuje dodatkową dawkę tlenu. Picie tej wody polecane jest osobą, które mają długotrwałą biegunkę, zaburzenia trawienia, mają nadkwaśność żołądka a również wzdęcia jak również nieprzyjemny zapach z ust. By spostrzec znaczące zmiany w stanie zdrowia należy wypijać przynajmniej 2 litry dziennie tejże wody. Z początku możemy wydalać większą ilość moczu, czyli częściej chodzić do łazienki, ale powoli ulegnie to zmianie i przerwy pomiędzy oddawaniem moczu będą dłuższe. Sami w zaciszu domowym możemy uzyskać wyżej przedstawioną wodę. Trzeba tylko kupić sobie aquator. Jest to domowe urządzenie, w którym za pomocą elektrolizy wody, uzyskiwana jest woda zjonizowana i woda srebrna. Nie należy ono do najtańszych, lecz naprawdę warto zainwestować w swoje zdrowie, albowiem jest ono bezcenne.