strzykawka

Era medycyny estetycznej

Spośród kilku żądań jedno zasługuje na uwagę. Jest ono z jednej strony niedostępne, zatem dlatego tak kuszące, a po wtóre to odwieczne pragnienie, które nigdy nie zostanie spełnione (choć kto wie, w dalekiej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, niestety, nie załapiemy się na ten wieczny dancing. Będąc jednakże tu, na ziemi, staramy się za wszelką cenę wydłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – zbierając pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – troszcząc się o swój wygląd. O tym drugim chciałbym wyrazić kilka zdań.

operacja
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
żądza upiększania starzejącej się urody była od zawsze, od wieków ludzie posiadali swoje sposoby na zmniejszenie konsekwencji uciekającego czasu, na oszukanie przeznaczenia, jakim była wolna starość. Wszystkie tego typu sposoby jednakże nie miały szans z postępującym procesem, który dotyka każdego z nas. Jedni, co prawda posiadają silniejsze geny, drudzy egzystują w lepszych warunkach, mają przyjemniejszą pracę, w mniejszym stopniu są wrażliwi na choroby, to wszystko ma wpływ na aparycję, formę życiową i w rezultacie przebieg starzenia. dużo pozmieniało się jednak wraz z rozwojem medycyny estetycznej (medycyna estetyczna gdańsk).

Jej początek określa się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on właśnie w 1973 roku rozpoczął tę nową kartę w historii tworząc w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W naszym kraju pojawiła się natychmiast po przeobrażeniu ustroju, wraz z nastaniem kapitalizmu i produkcji wolnorynkowej. Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim pojawiła się Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza taka na naszej ziemi organizacja, która wspierała i rozpowszechniała medycynę estetyczną. Jednocześnie czyniła to w środowisku medycznym, lecz także poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

na przekór znanej opinii, że jest to specjalizacja dermatologii, medycyna estetyczna nie ma swojej specjalizacji, co znaczy, że lekarzem medycyny estetycznej z z sukcesami może być doktor innej sfery, np. internista lub stomatolog. ażeby naturalnie dołączyć do takiego zacnego grona trzeba się stale dokształcać.

w dzisiejszych czasach w dowolnym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) odnajdziemy fachowców medycyny estetycznej. Są już nawet dość znane nazwiska na rynku, które cieszą się niemałą popularnością, co pozwala rozwijać się tej ciekawej dziedzinie jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na zapewne nie będzie gorzej (dodatkowe info).