Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co warto wiedzieć?

Ajurweda to naprawdę wiekowy, ponieważ liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda zaś to wiedza. Jest to faktycznie wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje jedynie leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, że każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, powstała z pięciu wielkich żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Przez połączenie tego typu żywiołów tworzą się trzy najbardziej istotne typy energii biologicznej, co oznacza dosze. Każda dosza odznacza się odmiennymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek zaś jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda z osób potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji, z pewnością gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie najlepiej zadbana dzięki olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, jak aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy świetnie nawilży i poprawi elastyczność, jednocześnie gwarantując blask. Właściwe kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, zwłaszcza zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia. Najlepsza więc będzie dla niej kuracja wzmacniająca oraz łagodząca, najbardziej taka, w której wykorzystuje się naturalne roślinne wyciągu. Różnorodne typy kosmetyków ajurwedyjskich gwarantują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze.

Masz chęć na nowe zajmujące wpisy? Nie ociągaj się! Stworzyliśmy ich dla Ciebie wiele. Więc kliknij po więcej (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/dziecko) i ciesz się nowymi treściami.

Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, konieczne w tym staną się produkty ziołowe.

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna czy olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem będzie rzeczywiście aloesowy krem do twarzy oraz ciała. Do regularnego zaś stosowania świetna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry również najlepsze będą olejki, np. lekki olejek z różowym lotosem, jaki ograniczy produkcję sebum oraz jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najlepiej zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki w specjalistycznych sklepach, tak więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie w sklepie online, co będzie najlepszym wyborem.