stopa

Chcesz polepszyć wygląd swoich stóp? Wybierz właściwe kosmetyki oraz zapewnij im troskliwą pielęgnację

Gładka skóra jest istotna nie tylko ze względu na urodę, lecz również na samopoczucie. Kiedy skóra się wysusza lub robi się pomarszczona, nieprzyjemnie się ściąga, co wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Tak wiele zainteresowania poświęcamy skórze rąk, chcąc aby stały się one gładkie i miłe w dotyku, jednak nie powinniśmy zapomnieć również o skórze na stopach. One również potrzebują naszej opieki.

Pojawiły się odciski? Zwalcz je łatwo z użyciem dobrego płynu

Skóra stóp zmaga się z przeróżnymi problemami, czasami jesteśmy za nie odpowiedzialni osobiście. Źle dobrane obuwie, sztuczne materiały skarpetek i rajstop, to tylko część czynników, które bez wątpienia się stopom nie przysługują. Skóra stóp nierzadko narażana jest na tworzenie się odcisków i zgrubień. Wyglądają one bardzo nieestetycznie, zatem należy z nimi zawalczyć, sięgając po płyn na odciski lub inne preparaty zmiękczające.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (https://dermaglin.pl/pl/maseczki-do-ciala) inne tego typu materiały – one też są warte zainteresowania.

Przydatne okaże się też moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem rumianku, ponieważ świetnie wpływa na zmiękczenie skóry.

stopa
Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Napraw skórę na stopach z dobrym kremem

Sucha skóra może być się napięta i pomarszczona, uczucie ściągnięcia bywa wyjątkowo nieprzyjemne, wszystko przeszkadza i podrażnia , przez co nawet sen traci na swej jakości. W sytuacji, jeśli zauważa się u siebie uporczywe objawy wysuszonej oraz pomarszczonej skóry na stopach, trzeba sięgnąć po krem wygładzający stopy – wypróbuj płyn na odciski . Oczywiście jednorazowa aplikacja nie pozbędzie się problemu, ale regularne stosowanie kosmetyku z pewnością przywróci stopom aksamitny dotyk oraz sprawi, że ich właściciel będzie czuł się wiele lepiej.Stosuj odpowiednie preparaty

W sklepach kosmetycznych znajduje się ogrom różnych środków, które obiecują doskonałe działanie. Jednakże kupując krem do pielęgnacji skóry, warto zastanowić się nad jego recepturą, żeby przekonać się, jak podziała na skórę oraz jakie czynniki aktywne jej dostarczy. Lepiej wybierać naturalne kosmetyki, bez zapachowych ulepszaczy i barwników, gdyż mogą one jeszcze podrażniać, albo mocniej wysuszyć naskórek, a wszak w pielęgnacji dłoni czy stóp chodzi o coś zupełnie odmiennego.