secondhand

Coraz częściej wybieramy odzież używaną. Dlaczego tak się dzieje, co optuje za takim wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Second-handy, a więc popularne „lumpeksy” maja aktualnie drugą młodość. Sklepy z tanią odzieżą są doceniane głównie przez osoby, które chcą być kreatywne, chcą wybija się spośród innych. Second-hand gwarantuje im taką szansę, bo ubieranie się pod dyktando popularnych marek odzieżowych jest mało oryginalne i odkrywcze.

secondhand
Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie second-hand i lumpeks, to wyłącznie doskonale znane nazwy. Odmienne są też spotykane i niezwykle barwne, jak szmateks. Tego rodzaju nazwy pokazują podejście, jakie dominowało dawniej w postrzeganiu tego rodzaju miejsc. Aktualnie rozmawiając o sklepach z odzieżą używaną częściej będziemy korzystali ze zwrotów neutralnych niż deprymujących.

Jeżeli myślisz, że informacje zaprezentowane w tym artykule są interesujące, zobacz także ten link – to unikalna strona (https://fotoporcelana.net/9-akcesoria-nagrobkowe), na której odnajdziesz pokrewne treści.

Zmianie jednakże uległy nie tylko nazwy.

Zakupy
Autor: iStock
Źródło: iStock

Wygląd sklepu z ubraniami używanymi miał niezwykła metamorfozę.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej (http://www.laversa.pl/sukienki-karnawalowe-plus-size) bardziej precyzyjnych wiadomości dotyczących podnoszonego tutaj artykułu. Na pewno jest on bardzo ekscytujący.

Wcześniej temat zakazany, obecnie jeden z najistotniejszych wątków omawianych na forach poświęconych najnowszym trendom. Dzisiaj second-hand prezentuje się bez wątpienia z klasą. Są tam ubrania na wieszakach, duże przymierzalnie z ogromnymi lustrami, ogólnie przyjemniejsza atmosfera, która całkowicie nie przypomina tej sprzed lat. O second-handowych ubraniach, tych unikatowych, „upolowanych”, z satysfakcją rozmawiają szafiarki na forach w sieci. Coraz większa ilość kobiet przyznaje się, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Źródło artykułu: hurtownia odzieży używanej Lidzbark Welski

Coraz większej popularności zakupów w second-handach sprzyja moda na vintage, co znaczy stylizacje, które biorą ubrania z różnych dekad. Ciucholandy są takimi skarbnicami vintage. Na naszych ulicach można już dziś spotkać naprawdę wiele barwnych stylizacji, bardzo często są to ubrania z ciucholandów. zobaczyć tam można ciuchy ciekawe i unikatowe, dlatego czasami obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak twierdzą właściciele second-handów w hurtowniach z odzieżą używaną również panuje istne zatrzęsienie, ponieważ coraz więcej firm stara się dodać do swojej oferty większą liczbę modnych ciuchów. Kiedyś bowiem chodziło bardziej o to, żeby tanio się ubrać. Dzisiaj też jest tego typu cel, jednak przede wszystkim liczy się moda i wyjątkowość, a secondhandy gwarantują jedno, jak i drugie – jest tanio i kolorowo.