Jakiego rodzaju schorzenia dotyczą dzieci w wieku przedszkolnym?

Dość dużo dzieci przede wszystkim w wieku przedszkolnym posiada trudność z wymową. Część placówek przedszkolnych zatrudnia specjalistów, jacy usiłują znaleźć rozwiązanie korzystne dzieciom już we wczesnych latach. Pomimo panującym opiniom pomoc takowym maluchom nie jest wcale taka prosta. W głównej mierze dotyczy tu dzieci, które mają trudność z mówieniem literki „r”.

Czytaj dalej Jakiego rodzaju schorzenia dotyczą dzieci w wieku przedszkolnym?

Czym jest choroba autystyczna, czyli podstawowa wiedza na temat tej ciężkiej choroby.

Pewien procent naszego społeczeństwa jest dotknięty jakimiś chorobami. Niektóre występują często, inne spotyka się raz na kilkaset tysięcy pacjentów, lecz każde z nich spowodować może kłopoty kogoś kto je ma w codziennym życiu. Często spotyka się najróżniejsze zaburzenia rozwojowe, spowodowane porodem, wadą genetyczną albo jakąś chorobą. Mogą się one pojawić w wieku dziecięcym, a mogą także być ukryte przez wiele lat i być zdiagnozowane u dorosłych już osób.

Czytaj dalej Czym jest choroba autystyczna, czyli podstawowa wiedza na temat tej ciężkiej choroby.

Jak pomóc dziecku cierpiącemu na zespół Aspergera przełamać barierę oddzielającą go od normalności

Każde dziecko jest inne, a niekiedy bywa inne, bo cierpi na przeróżnego rodzaju zaburzenia osobowości. Kiedyś dzieci autystyczne były piętnowane przez swoje koleżanki, a nawet przez kuzynostwo. Obecnie to podejście bardzo zmieniło się (na szczęście na lepsze), również dzięki badaczom, którzy udowodnili, że odbiegające od normy zachowanie najzwyczajniej wynika z choroby.

Czytaj dalej Jak pomóc dziecku cierpiącemu na zespół Aspergera przełamać barierę oddzielającą go od normalności

Opieka rodziców i nauczycieli nad chorym dzieckiem

Niepełnosprawność zalicza się do zjawisk, o jakich aktualnie mówi się coraz częściej. Jest to z pewnością korzystne zjawisko, gdyż o tej kwestii trzeba dyskutować bardzo dużo, przede wszystkim o tym, jak można niepełnosprawnym ludziom ułatwiać życie na co dzień. Jest dużo typów niepełnosprawności, przede wszystkim może być ona na poziomie fizycznym lub umysłowym. Czasami wynika to z choroby nabytej lub z przebytego wypadku, czasami do głosu dochodzą wady posiadane od urodzenia.

Czytaj dalej Opieka rodziców i nauczycieli nad chorym dzieckiem