pieluszki wielorazowe

5 obowiązkowych rzeczy dla niemowlaków

Dzisiejsze pieluchy wielokrotnego użytku są przychylne dla otoczenia, milsze dla Twojego dziecka i w głównym rozrachunku sporo tańsze. Ich zastosowanie istotnie nie jest takie wymyślne, jakby się poniektórym mogło wydawać. Kieszonki rozmaitych producentów są aktualne na rynku od jakiegoś czasu. Ich budowa jest ogromnie zbliżona. Różnice pojawiają się w oferowanej barwach, wykończeniu otulacza, jego spięcia również składu wkładów.

Pieluszki tetrowe albo z kieszonką, aczkolwiek zwykle tytułowane po prostu kieszonką to najpopularniejsze podejście.
Tort z dziecięcych pieluszek
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

W praktyce to ogromnie delikatna w dotyku pielucha z kieszonką, stworzona od zewnątrz z PULu oddychającego poliestru, który ma zabezpieczać strój przez przesiąknięciem, od wewnątrz z lekkiego mikropolarku, także wyekwipowana w kieszonkę na chłonne wkłady. Fundamentalną wartością pieluszek z kieszonką jest ich uniwersalność i prędki okres wysychania dzięki temu, że majtki i wkład wysychają oddzielnie. Najwygodniej kupować otulacze rozmiarowo odpowiednie pod względem wagi pociechy. Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla tworzy się jedynie z towaru typu PUL, czyli zalaminowanego poliestru. Niesłychanie szybko uschnie, a gdy potomek zabrudzi taki otulacz niezbyt silnie, trzeba wypłukać go pod bieżącą wodą i jak tylko obeschnie użyć powtórnie. Nie trzeba wkładać otulaczy do prania po każdym przewinięciu, jeśli się nie poplamił podmieniamy tylko tetrę/wkłady. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki otulacz, jaki oprócz tego surowca PUL posiada zewnętrzną powłokę bawełnianą.

Na ogół są to rozliczne kolorowe otulacze, gdzie budulec obrzeżny może być również milutkim welurkiem. Otulacz wełniany jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która gruntownie oddycha przechowując idealną temperaturę ciała malucha, uniemożliwiając przegrzanie.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z owego ciekawego tematu? Więc świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to kuchnia podlasia i przeloguj się do nowej witryny.

Taki otulacz przeważnie wietrzymy, chyba że ulegnie zabrudzeniu. Czyścimy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety w żółwim tempie wysycha i należy go lanolinować, aby dać możliwość sprawną ochronę przed przenikaniem.

Namawiamy Cię do przejrzenia kolejnego postu na podobny temat – tam wyszukasz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu poradnia laktacyjna wrocław i ciesz się do woli.

Pomimo trudności rzeczywiście warto, bowiem w niczym skórka dziecka nie odetchnie tak porządnie jak w otulaczach wełnianych.